Prof. Fedrico Ferrini rozpoczyna pracę jako dyrektor zarządający CTA

Dzisiaj prof. Federico Ferrini rozpoczyna pracę jako dyrektor zarządzający CTA. Prof. Ferrini ma ponad 30-letnie doświadczenie w badaniach i nauczaniu astrofizyki na Università di Pisa. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora Europejskiego Obserwatorium Grawitacyjnego, nadzorując postęp prac nad anteną interferometryczną VIRGO.
Witamy profesora Ferriniego w nowej roli i jednocześnie dziękujemy jego poprzednikowi, prof. Ueli Straumannowi, za poświęcenie i obsługę projektu CTA w ciągu ostatnich dwóch lat.

© Cyril Frésillon / CNRS Photothèque

Więcej: https://www.cta-observatory.org/ferrini-begins-tenure-as-cta-managing-director/

Astrocent – ultranowoczesne centrum astrofizyki cząstek

Fale grawitacyjne, czarne dziury, ciemna materia i ukryty Wszechświat – to wszystko będą eksplorować naukowcy z nowopowstającego ośrodka naukowo-technologicznego Astrocent. Brzmi niezwykle ekscytująco, ale nie chodzi wyłącznie o badanie nowych zjawisk fizycznych, dotychczas jawiących się jako najbardziej zagadkowe. Zaawansowane narzędzia i instrumenty technologiczne, opracowane do badania misteriów fizyki i astrofizyki, znajdą także bardziej praktyczne zastosowania: w nowoczesnych technologiach i medycynie.

Czytaj dalej